List noworoczny 2013

Wraz z rozpoczynającym się rokiem 2013, pragnę przesłać wam modlitwy i najlepsze życzenia wspaniałego Nowego Roku, pełnego błogosławieństw i pomyślności.
Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku będziecie cieszyć się wszyscy dobrym zdrowiem i szczęściem oraz, co najważniejsze, stworzycie bardzo mocny fundament do praktyki i nauki drogocennej Dharmy. Oby życie każdego z was naznaczyło żywoty wielu innych osób dobrocią, przynosząc radość i inspirację do podążania ścieżką mądrości i współczucia.
Chciałabym też skorzystać z tej okazji, by wyrazić moją najgłębszą wdzięczność wszystkim naszym wspaniałym liderom i pomocnikom grup studiujących, którzy niestrudzenie pracują i którzy ofiarowali swoje życie naszej rozwijającej się społeczności praktykujących, prowadząc ich na ścieżce praktyki i studiów. Wasze oddanie dla trzech klejnotów jest dla mnie nieustannym wparciem, dajecie mi nadzieję, że Dharma rozwinie się w nowoczesnym świecie w całej swojej czystości i pełni.
Kierujemy też naszą głęboką wdzięczność do wszystkich osób, które z oddaniem pracują na rzecz licznych Projektów Charytatywnych Samten Tse [Samten Tse Charitable projects]. Entuzjazm osób koordynujących STCS pozwala nam nieprzerwanie nieść skromną pomoc wielu potrzebującym. W imieniu STCS dziękuję wszystkim tym, którzy swoją szczodrością wspierają realizację wielu projektów i celów.
Wszystkim członkom Sanghi przesyłam modlitwy i dobre życzenia, i zachęcam was do wytrwałości na ścieżce praktyki Dharmy.

„Praktykujcie bez napięcia, ale pozostawajcie świadomi.
Bądźcie wolni od myśli, ale nie zagubcie się w przestrzeni.
Nie usztywniajcie się, pozostańcie elastyczni.
Nie zamykajcie się w więzieniu krępujących, wymyślonych ograniczeń.
Bądźcie w pełni, spokojnie przebudzeni, zadowoleni i łagodni.
Gotowi na wszystko cokolwiek się pojawia,
pełni dobroci.”

Przesyłam wam swoją miłość, modlitwy i najlepsze z życzeń,

Jej Eminencja Khandro Rinpocze