Radosna wiadomość o narodzinach Minlinga Dungse

Mindrolling Ladrang, Mindrolling Monastery oraz Mindrolling International z największą radością informują i narodzinach wnuka Kjabdzie Mindrollinga Triciena oraz Minling Sangdzium Sonam Paldron.

Mindrolling Dzietsün Deczien Paldron i Kunda Britton Dzigdral Gjatso zostali rodzicami syna, któremu Jej Eminencja Dzietsün Khandro Rinpocze nadała imię, Dungse Gjurme Dzigdral Garwang (Niezmienny i Nieustraszony Pan Nieprzebranych Manifestacji, Ten, który urzeczywistnił Najwyższe Znaczenie, Potężny Władca)

Minling Sangjum Kuszog oraz Jej Eminencja Dzietsün Khandro Rinpocze obecne były w Mindrolling Pema Gatsal w czasie narodzin. To radosne wydarzenie swoją obecnością pobłogosławił także Jego Eminencja Dzigar Kongtrul Rinpocze. Po przyjeździe, w swojej wielkiej dobroci, Rinpocze pobłogosławił Dungse Rinpoczego i modlił się za Linię Mindrolling oraz za rozkwit Buddadharmy. Czwartego dnia szóstego miesiąca księżycowego J.E. Kongtrul Rinpocze udzielił inicjacji długiego życia Dungse Rinpoczemu i jego siostrze Dzietsün Gautami Thrinlej Czioedron oraz całej rodzinie. Cała sangha z radością zebrała się by powitać małego Dungse, składając ofiary i uczestnicząc we wspaniałych uroczystościach.

Uszczęśliwieni Dzietsün Kuszog i Kunda Britton Dzigdral Gjatso przekazują serdeczne podziękownia za wszystkie, otrzymane z całego świata, modlitwy i życzenia.

W Klasztorze Mindolling w Indiach, w Samtem Tse, w Lotus Garden oraz w wielu innych świętych miejscach w Indiach oraz na całym świecie ofiarowane są tradycyjne modlitwy oraz ofiary.

Ta niezwykle mocno wyczekiwana wiadomość przyniosła ogromną radość Sandze Mindrolling na całym świecie.

Mindrolling International – 30 lipca 2014

Czytaj informacje na stronie Mindrolling International