Grupy

Obecnie grupy praktykujących działają w Warszawie i Poznaniu. W innych miastach (m.in. Gdańsku i Krakowie) uczniowie i uczennice Rinpocze praktykują indywidualnie. Osoby zainteresowane kontaktem z nimi mogą pisać na adres samtentsepoland@gmail.com

Warszawa

Warszawska grupa Samten TseGrupa warszawska Samten Tse Polska spotyka się od jesieni 2008 roku w mieszkaniu prywatnym w Śródmieściu.
Staramy się spotykać w dzień Guru Rinpocze (przypada 10. dnia kalendarza księżycowego) oraz w dni specjalne, np. w Losar (Tybetański Nowy Rok), 4 główne święta buddyjskie (w te dni skutki działań są 10 milionów razy większe).
Wykonujemy w te dni praktykę „Deszcz Błogosławieństw”- Guru Joga Guru Rinpoczego.
Trzon grupy stanowią 3 osoby. Jeśli chcesz do nas dołączyć, napisz na adres: samtentsewarszawa@gmail.com

Poznań

Grupa Samten Tse w Poznaniu powstała w październiku 2006 roku (wtedy jeszcze pod nazwą „Grupa Wadżrajany Tybetańskiej pod duchowym przewodnictwem Czcigodnej Khandro Rinpocze”).
Grupa liczy obecnie 10 osób. Spotykamy się regularnie 2 razy w tygodniu w świątyni Engakuin przy ul. Głębokiej 6/15 w Poznaniu (domofon znajduje się również w wejściu do bramy przy ul. Dolna Wilda 20/14).

Program praktyk grupy:
WTORKI
19:00 – 20:00 – grupa studiująca
20:00 – 21:00 – praktyka „Deszcz Błogosławieństw”

PIĄTKI
19:00 – 20:30 – grupa studiująca
20:30 – 21:00 – praktyka szine

W ramach grupy studiującej słuchamy i rozważamy nauki J.E. Khandro Rinpocze, które nam zaleciła. Kilka razy w roku organizujemy również weekendowe odosobnienia Nyndro. Program cotygodniowych praktyk oraz plan weekendowych odosobnień zostały zaakceptowane przez Rinpocze.
Chętnych do udziału w praktyce lub w odosobnieniach prosimy o kontakt:

samtentsepoznan@gmail.com

Szczecin

Od listopada 2012 istnieje też grupa Samten Tse Polska w Szczecinie. Grupa spotyka się w każdy czwartek o godzinie 20.00. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem 530 336 899.
Osią praktyki jest ngondro (Minling Dorsem). W przypadku osób chcących dołączyć do grupy – shamatha i lojong wraz ze słuchaniem nauk J.E. Khandro Rinpoche.