List noworoczny na 2020 rok od Dzietsün Khandro Rinpocze

Kochani,

W zaraniu nowego księżycowego roku Metalowego Szczura, Dzietsünla, ja i wszyscy w Mindrolling życzymy Wam wszystkim Szczęśliwego Losaru!

Wyrażamy życzenie połączone z modlitwami oraz aspiracją, żeby dla każdego z Was ten rok 2020 był cudowny i zdrowy. A pośród wszystkich rzeczy, których można by sobie sobie życzyć, niech ten rok przyniesie Wam olbrzymi postęp w wypełnianiu Waszych aspiracji na ścieżce Dharmy. Oby Buddowie i Boddhisatwowie obdarowywali Was niekończącym się deszczem błogosławieństw
i ochrony.

Pomimo licznych planów i pragnień jakie możemy nadal mieć, jako praktykujący potrzebujemy stale pamiętać o tym, że w ostateczności nic nie ma większego znaczenia ani nic nie jest prawdziwym źródłem schronienia z wyjątkiem drogocennej Dharmy. Dlatego też, choć nadal możemy mieć plany i cele do osiągnięcia, ważne jest byśmy nie zapominali o tym, by starać się postrzegać to wszystko jako podstawę dla Dharmy i tworzyć w ten sposób związek pozwalający nam pogłębiać nasze rozumienie i praktykę cennych nauk. Oby ten Nowy Rok wniósł świeże postanowienie, by pójść odrobinę dalej, uczynić jeszcze kilka kroków w stronę ścieżki do oświecenia. To ważne, abyśmy co roku, tak bardzo jak to tylko możliwe, starali się pójść odrobinę dalej i abyśmy nie zatrzymali się w rozwoju. Nie wolno nam tracić dziecięcego entuzjazmu i radości na ścieżce praktyki. Oby nasza sumienność, pogoda ducha i poczucie humoru na ścieżce praktyki prowadziły nas lekko i pewnie do całkowitego oświecenia.

Kiedy tak kolejny rok staje w progu, połączmy się wszyscy w naszych aspiracjach dla świata, w którym dziś żyjemy. Oby światło Nauk Dharmy świeciło jasno we wszystkich kierunkach i było nam latarnią rozsądku i schronieniem. Oby przeszkody wojny i choroby zostały oddalone i oby wszystkie istoty połączyły się z dobrocią i mądrością. Oby prawda i sprawiedliwość były nie tylko górnolotnymi ideami, ale ideałami, które będą miłować i realizować ci, którzy sprawują władzę. Oby wolność i dobrobyt były w zasięgu wszystkich istot i oby panowała obfitość szczęścia i harmonii. Oby środowisko i wszystkie istoty znalazły równowagę i mogły współistnieć w pokoju.

Do modlitw i życzeń Dzietsynli i moich, dołączają Minling Sangjum Kushog, Dungse Rinpocze, Dzietsyn Rinpocze i cała Sangha Mindrolling zgromadzona w klasztorze Mindrolling.

KR